newsletter rss
HotNews.ro

webPR: O noua editie a Festivalului International de Teatru pentru Copii "100, 1.000, 1.000.000 de povesti", intre 1 si 8 octombrie ( PROGRAM)


PDF Print
A | a
E-mail
de | Joi, 29 septembrie 2016, 14:31 Evenimente

FITC 2016 | Foto: Teatrul Ion Creanga
Lumea este un nor cu povesti. Le asculti, le citesti, le privesti, dar cel mai interesant este sa le traiesti. La inceput de octombrie, Teatrul Ion Creanga aduce noi spectacole si aventuri gata de trait si de povestit mai departe, cu ocazia celei de-a XII-a editii a Festivalului International de Teatru pentru Copii "100, 1.000, 1.000.000 de povesti".

PROGRAM

Sambata, 1 OCTOMBRIE

11:00 - 11:55, BICICLETA ROSIE (7+),
Teatrul Principio Attivo, Italia / Opera Comica pentru Copii;

11:00 - 13:00, CONFERINTA pentru parinti & ATELIER pentru copii,
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Centrul National al Dansului Bucuresti;

17:00 - 17:45, DE-A MICUL PRINT (4 - 6 ani),
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Centrul National al Dansului Bucuresti;

18:00 - 18:40, ZBOR PRIN POVESTI (3 - 6 ani),
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Teatrul de Comedie - Sala Noua;

18:00 - 18:55, BICICLETA ROSIE (7+),
Teatrul Principio Attivo, Italia / Opera Comica pentru Copii;

19:00 - 19:45, DE-A MICUL PRINT (4 - 6 ani),
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Centrul National al Dansului Bucuresti

 
Duminica, 2 OCTOMBRIE

11:00 - 11:45, BATE TOBA (8 luni - 3 ani),
Teatrul de Spiegel, Belgia / Palatul National al Copiilor Bucuresti;

11:00 - 12:00, DESPRE O PASARE RARA (13+),
Teatrul Nephesh, Israel / Centrul National al Dansului Bucuresti
Spectacol in lb engleza, cu supratitrare in lb romana;

13:00 - 15:00, DEZBATERE - Teatrul pentru copii si responsabilitatea sociala: nevoi, asteptari si bune practici,
Teatrul Ion Creanga / Creart;

18:00 - 18:30, BUNA DIMINEATA! (8 luni - 3 ani),
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Teatrul Excelsior;

18:00 - 18:40, MIRAVELLA (3 - 6 ani),
Compania Act2, Franta / Opera Comica pentru Copii;

18:00 - 18:45, BATE TOBA (8 luni - 3 ani),
Teatrul de Spiegel, Belgia / Palatul National al Copiilor Bucuresti;

18:00 - 19:00, DESPRE O PASARE RARA (13+),
Teatrul Nephesh, Israel / Centrul National al Dansului Bucuresti
Spectacol in lb ebraica, cu supratitrare in lb romana;

 
Luni, 3 OCTOMBRIE

10:00 - 10:40, MIRAVELLA (3 - 6 ani),
Compania Act2, Franta / Opera Comica pentru Copii;

10:00 - 10:45, GIRAFA (8+),
Teatrul de Papusi Hop Signor, Grecia / Teatrul Excelsior;

17:00 - 17:30, KUBIK (1 - 4 ani),
Teatrul Paraiso, Spania / Centrul National al Dansului Bucuresti;

18:00 - 18:45, GIRAFA (8+),
Teatrul de Papusi Hop Signor, Grecia / Teatrul Excelsior;

19:00 - 19:30, KUBIK (1 - 4 ani),
Teatrul Paraiso, Spania / Centrul National al Dansului Bucuresti;

21:00 - 22:15, iHAMLET* (14+),
Punctart, Bucuresti / Teatrul Excelsior / *Acces gratuit, in limita locurilor disponibile;

 
Marti, 4 OCTOMBRIE

10:00 - 10:30, KUBIK (1 - 4 ani),
Teatrul Paraiso, Spania / Centrul National al Dansului Bucuresti;

10:00 - 11:10, CENUSAREASA (Hamupipoke) (6+),
Teatrul Municipal -Csiki Jatekszin- Miercurea Ciuc,
Palatul National al Copiilor Bucuresti,
Spectacol in lb maghiara, cu supratitrare in lb romana;

17:00 - 17:45, LUMEA IN LINIE, o mica piesa impotriva plictiselii (3+),
Teatrul Belcan, Italia / Centrul National al Dansului Bucuresti;

18:00 - 19:10, A 12-A NOAPTE (6+),
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Teatrul de Comedie - Sala Noua;

19:00 - 19:45, LUMEA IN LINIE, o mica piesa impotriva plictiselii (3+),
Teatrul Belcan, Italia / Centrul National al Dansului Bucuresti;

 

Miercuri, 5 OCTOMBRIE

10:00 - 11:00, FRUMOASA SAU BESTIA (5+),
La Baracca-Testoni Ragazzi, Italia / Teatrul Excelsior;

17:00 - 17:45, CUM MA CHEAMA? (2+),
Compania Da.Te Danza, Spania / Centrul National al Dansului Bucuresti;

17:00 - 17:45, R.O.G.V.A.I.V (1 - 3 ani),
Reactor de Creatie si Experiment, platforma Mini Reactor, Cluj-Napoca /
Teatrul de Comedie - Sala Noua;

18:00 - 19:00, FRUMOASA SAU BESTIA (5+),
La Baracca-Testoni Ragazzi, Italia / Teatrul Excelsior;

19:00 - 19:45, CUM MA CHEAMA? (2+),
Compania Da.Te Danza, Spania / Centrul National al Dansului Bucuresti;

19:00 - 19:45, R.O.G.V.A.I.V (1 - 3 ani),
Reactor de Creatie si Experiment, platforma Mini Reactor Cluj-Napoca /
Teatrul de Comedie - Sala Noua

 
Joi, 6 OCTOMBRIE

10:00 - 10:45, FAPTE VITEJESTI (6+),
PETEC (Asociatia pentru Teatru si Carte), Bucuresti / Centrul National al Dansului Bucuresti;

10:00 - 11:00, INSULA MISTERIOASA (7+),
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Teatrul Excelsior;

17:00 - 17:30, SOKO LOKO (1 - 5 ani),
Teatrul de animatie din Poznan, Polonia / Centrul National al Dansului Bucuresti;

18:00 - 18:50, MICA SIRENA (6+),                               
Teatrul de Papusi "Gulliver", Galati / Teatrul Excelsior;

19:00 - 19:30, SOKO LOKO (1 - 5 ani),
Teatrul de animatie din Poznan, Polonia / Centrul National al Dansului Bucuresti;

21:00 - 22.20, PE BUNE* (7+),
PETEC (Asociatia pentru Teatru si Carte) Bucuresti / Teatrul Excelsior /

*Acces gratuit, in limita locurilor disponibile;

 
Vineri, 7 OCTOMBRIE


10:00 - 12.00, WORKSHOP PENTRU ARTISTI,
Compania de Dans Auraco, Finlanda / Centrul National al Dansului Bucuresti

10:00 - 11:00, EU, OBLIO (5+),
Teatrul de animatie Tandarica, Bucuresti / Teatrul de animatie Tandarica;

17:00 - 17:30, ME-ME (0 ¬ 30 de luni),
Compania de Dans Auraco, Finlanda / Centrul National al Dansului Bucuresti;

17:00 - 17:35, EVOLUTIA IUBIRII (5+),
Svironi Fantasy Theatre, Israel / Palatul National al Copiilor Bucuresti;

17:00 - 17:45, DEZLANTUIT (1 - 3 ani),
Teatrul Scarlattine, Italia / Teatrul Excelsior;

18:30 - 19:30, HAPCIU IN RE MAJOR* (5+),
Opera Comica pentru Copii, Bucuresti / Opera Comica pentru Copii

* Bilete disponibile exclusiv la Opera Comica pentru Copii;

19:00 - 19:30, ME-ME (0 - 30 de luni),
Compania de Dans Auraco, Finlanda / Centrul National al Dansului Bucuresti;

19:00 - 19:35, EVOLUTIA IUBIRII (11+),
Svironi Fantasy Theatre, Israel / Palatul National al Copiilor Bucuresti;

19:00 - 19:45, DEZLANTUIT (1 - 3 ani),
Teatrul Scarlattine, Italia / Teatrul Excelsior;

 
Sambata, 8 OCTOMBRIE

 11:00 - 12:30, SPAIMA ZMEILOR (6+),
Teatrul Ion Creanga, Bucuresti / Teatrul Excelsior;

11:00 - 11:30, OMULET (1+),
Trupa Arcadia, Teatrul "Regina Maria", Oradea / Centrul National al Dansului Bucuresti;

16:00 - 16:30, A FOST ODATA... UN OU (2 - 5 ani),
Compania de teatru Hopa-Trop, Bucuresti / Centrul National al Dansului Bucuresti;

18:00 - 18:30, A FOST ODATA... UN OU (2 - 5 ani),
Compania de teatru Hopa-Trop, Bucuresti / Centrul National al Dansului Bucuresti;

19:00 FESTIVITATEA DE PREMIERE / Teatrul Excelsior.

 
  



228 vizualizari




WebPR

HotNews.ro
Despre noi:
Parteneri Media:
powered by
developed by